Grūdų džiovinimas yra vienas svarbiausių grūdų apdirbimo procesų, sumažinantis perteklinę grūdinių kultūrų drėgmę. Išdžiovinti, sausi grūdai yra mažiau veikiami įvairių kenkėjų, nepelija, juos lengviau transportuoti, o jų saugojimui reikia mažiau vietos. Sausi grūdai pasižymi terminiu stabilumu: laiku išdžiovinus grūdus, išsaugomas jų maistingumas, ir jie išlaiko puikias sėklines bei kitas jiems būdingas savybes. Tinkamai išdžiovintuose grūduose lėčiau vystosi kenkėjai, mažėja jų aktyvumas, todėl grūdai ne taip stipriai nukenčia.

Neišdžiovintuose grūduose greitai plinta įvairūs mikroorganizmai ir grūdų kenkėjai (tiek bestuburiai: erkės, drugiai, vabalai, tiek stuburiniai: žiurkės, pelės). Aktyviai veikdami ir veisdamiesi, jie šildo grūdus, todėl didėja grūdų temperatūra, ir tai sukelia jų kaitimo procesus, dėl kurių gali stipriai nukentėti didelė dalis derliaus. Esant intensyviai kenkėjų veiklai, grūdinės kultūros įgauna nemalonų, specifinį kvapą, blogėja jų ir iš jų pagamintų produktų skonis bei maistinė ir sėklinė vertė. Todėl labai svarbu pasirinkti kokybišką džiovinimo įrangą ir tinkamai ją eksploatuoti bei prižiūrėti.

GRŪDŲ DŽIOVYKLŲ REMONTAS – PUIKI ALTERNATYVA

Dabartinės grūdų džiovyklos turi atitikti aukštus kriterijus, kadangi džiovinami grūdai turi išsaugoti savo kokybę bei jiems būdingas savybes. Džiovyklose turi būti galimybė džiovinti skirtingų rūšių grūdines kultūras, kurios pasižymi nevienodomis fizinėmis-cheminėmis, struktūrinėmis ir kitomis ypatybėmis. Esant reikalui, jose grūdus būtų galima džiovinti gaiviu, šiek tiek šiltu atmosferos arba dirbtinai atšaldytu oru. Jos turi būti sandarios, kad pro plyšius nepatektų nepageidaujami kenkėjai ir nesikauptų kenksmingos medžiagos. Tačiau, reikia nepamiršti, kad grūdų džiovyklos yra nuolat veikiamos įvairių gamtos veiksnių, jose sandėliuojami dideli kiekiai grūdinių kultūrų, dėl ko dažnai deformuojasi džiovinimo patalpos. Jeigu pastebima, kad pablogėjo džiovyklų veikimas, užstrigo ar sugedo svarbios detalės, nebūtina pirkti naujos džiovyklos. Daugeliu atveju grūdų džiovyklų remontas gali būti puiki alternatyva, tik reikia nedelsti ir laiku kreiptis į specializuotus remonto darbus atliekančias įmones.

GRŪDŲ DŽIOVYKLŲ AUTOMATIZAVIMAS

Šiuo metu džiovyklose dažniausiai įrengiami automatizuoti įtaisai, kuriais naudojantis, džiovinimo metu galima kontroliuoti temperatūrą, oro srautą, jo stiprumą. Dėl šios priežasties, džiovinimo metu drėgnis pašalinimas ne tik iš grūdų, bet ir iš visos džiovinimo patalpos, nes drėgmė, kuri kaupiasi ant džiovyklų paviršių, taip pat migruoja ir tarp grūdų. Džiovyklai sugedus, nesinori pirkti naujo įrenginio, kadangi tai kainuoja tikrai didelius pinigus, be to kartais pakanka pakeisti vos vieną ar kitą detalę. Tačiau, dažnai tokių automatizuotų įrenginių remontas reikalauja specialių teorinių žinių bei praktinių sugebėjimų. Mūsų įmonė atlieka grūdų džiovyklų remonto darbus, todėl beveik visada galime pasiūlyti išeitį, jeigu įrenginiai nebeatlieka savo funkcijų. Siekiant, kad grūdų džiovyklų remontas būtų atliktas kokybiškai, jį atliekantys darbuotojai turi išmanyti skirtingų džiovyklų ypatumus ir veikimo ypatumus.

GRŪDŲ DŽIOVYKLŲ PRIEŽIŪRA

Džiovyklos pasižymi dideliu galingumu, todėl dažnai ir gedimai būna gana sudėtingi. Norint, jog suremontuotos džiovyklos savo funkcijas atliktų tinkamai ir greitai vėl nesugestų, verta pasikliauti kvalifikuotų specialistų paslaugomis, kurie puikiai išmano tokių įrenginių konstrukcijas ir automatizuotų sistemų veikimo principus. Mūsų įmonė turi daug patirties automatizuojant žemės ūkio objektus, technologinius procesus, atliekant grūdų elevatorių, džiovyklų, sandėlių remonto darbus. Turime reikalingą ir specialiai džiovyklų remonto darbams pritaikytą techniką, įrankius, todėl klientams netenka dėl nieko rūpintis. Esame reiklūs sau, todėl stengiamės, kad mūsų darbo rezultatais užsakovas galėtų džiaugtis ilgą laiką. Kartais grūdų džiovyklos dėl susidėvėjimo ir labai didelių gedimų gali būti nebetinkamos restauracijai, tokiu atveju geriau statyti naujas džiovyklas. Šiuo ir kitais dominančiais klausimais apie džiovyklų techninę būklę Jus pakonsultuos ir Jums patars mūsų patyrę specialistai. Jie yra sukaupę daug patirties, dirbant su grūdų džiovyklų, talpyklų, elevatorių montavimu ir automatizavimu.