Grūdų džiovinimas – tai vienas grūdų apdirbimo ir paruošimo ilgalaikiam saugojimui etapų. Jo metu drėgni grūdai džiovinami, pasitelkiant sausą ar šiltą orą, priklausomai nuo grūdų būklės. Kokybiškai atliekamas džiovinimas daro didelę įtaką grūdų būklei ir tolesniam kokybės bei fizinių savybių išsaugojimui. Jis gali ženkliai pagerinti esamą jų kokybę. Tik išdžiovinti pagal visas rekomendacijas grūdai gali būti ilgai laikomi ir sandėliuojami, nes kitu atveju pradeda greitai gesti.

Grūdų džiovinimas, kaip ir kiti grūdų apdirbimo procesai, labai patobulėjo, – naudojama naujausia technika, įranga, kuri pritaikyta skirtingų grūdų rūšių džiovinimui. Džiovinimo pobūdis taip pat parenkamas atsižvelgus į grūdų drėgnį, temperatūrą, priemaišų kiekį, kadangi jos skatina grūdų drėgnio didėjimą. Žinoma, dauguma priemaišų yra išvaloma pirminio ar antrinio valymo metu, tačiau jų likutis, netinkamai laikant grūdus, gali vėl įtakoti jų drėgnumo didėjimą. Grūdų džiovyklos užtikrina optimalų grūdų džiovinimą, siekiant aukščiausios kokybės.

GRŪDŲ DŽIOVYKLŲ NAUDA

Anksčiau grūdai būdavo džiovinami tiesiog juos papylus tam tikroje vietoje, dažnai juos vis pajudinant. Dabar šis metodas taip pat naudojamas, kai ūkininkas neturi nuosavos grūdų džiovyklos arba grūdų elevatoriuose nebeužtenka specialiai įrengtų patalpų, tačiau tai tikrai nėra geriausia alternatyva. Grūdų derliaus perteklius susidaro esant nepalankioms gamtos sąlygoms, kai ūkininkai stengiasi greičiau priduoti ką tik nuimtus, dar nespėjusius pradėti gesti grūdus. Tokiu metu grūdai superkami pigiausiai. Be abejo, tokiu atveju labai paranku turėti savo grūdų džiovyklą, kadangi joje grūdus galima sandėliuoti iki tol, kol bus siūloma didžiausia supirkimo kaina. Žinoma, grūdų džiovyklos ir jų eksploatavimas nėra pigūs, tačiau kartais tai gali būti vienintelė išeitis, padėsianti apsisaugoti nuo galimų nuostolių prarandant derlių arba parduodant jį itin žemomis kainomis. Be to, dabar džiovyklos gali veikti ne propano dujų, bet ir biokuro pagalba, kuris yra pigesnė alternatyva.

GRŪDŲ DŽIOVYKLŲ AUTOMATIZAVIMAS

Dabar daugelis grūdų džiovyklų yra automatizuotos, todėl nėra būtina nuolat stebėti ir reguliuoti temperatūros, kadangi degikliai visą parą palaiko norimą temperatūrą. Sistema automatiškai reguliuoja degiklių darbą, jei reikia koreguoja optimalias sąlygas. Pagrindinis privalumas yra tai, kad viską galima valdyti iš vieno kabineto, – kompiuterio pagalba. Automatizuotos sistemos užtikrina nepertraukiamą grūdų džiovyklų karščio generatorių, degiklių veikimą. Džiovyklų degikliai garantuoja, kad grūdų džiovyklos patalpoje visada laikysis pastovi temperatūra, pūs tolygi oro srovė, kas leis palaikyti optimalų grūdų drėgnumą.

GRŪDŲ DŽIOVYKLŲ EKSPLOATACIJA IR DEGIKLIŲ SISTEMOS SUTRIKIMAI

Nuolatinis grūdų džiovyklų veikimas užtikrina nepertraukiamą grūdų džiovinimo procesą, kuris garantuoja ilgalaikį grūdų kokybės išsaugojimą. Tačiau, tokia džiovyklų eksploatacija visą parą, galingiems įrenginiams neišeina į naudą. Dėl to dažnai grūdų elevatorių savininkai susiduria su įvairių sistemų sutrikimais, kurie neaplenkia ir grūdų džiovyklų. Sutrikus grūdų džiovyklų degikliams, gali nukentėti džiovinamų grūdų kokybė. Todėl grūdų džiovyklų degiklių remontas turėtų būti atliktas greitai. Vos pastebėjus gedimą, nereikėtų delsti, bet kuo skubiau kreiptis į profesionalius meistrus, kurie įvertinę gedimą, patars, ką daryti toliau, – taisyti ar įsigyti naują gaminį. Visi grūdų džiovyklas sudarantys komponentai: uždegimo transformatoriai, purkštukai, elektrodai, kompresoriai, difuzoriai, grūdų džiovykloje atlieka tam tikras funkcijas, palaiko pastovų darbo vyksmą. Sugedus vienai detalei, gali pradėti gesti ir kitos sveikos dalys. Priklausomai nuo grūdų džiovyklos rūšies, reikia ir atitinkamo remonto. Lengviau remontuoti paprastas, stacionarias džiovyklas, o štai automatizuotų ir/ar mobilių įrenginių remontas reikalauja išmanymo, kadangi netinkamai ką nors padarius galima pakenkti net ir visai automatizuotos sistemos kontrolei bei valdymui.

MŪSŲ PASIŪLYMAS

Mūsų įmonė specializuojasi technologinių procesų, automatizuotų sistemų diegimu, montavimu. Dirbame su naujausiomis technologijomis, įranga, žinome jų veikimo principus, dažniausius gedimus. Todėl elevatorių, sandėlių elektrinės dalies instaliavimas, automatizavimas, grūdų džiovyklų degiklių remontas mums nesukels didelių problemų: atvykę į vietą, nustatysime gedimą ir rasime geriausią sprendimą, kaip greitai viską sutaisyti.